ORGANIZATOR
Wolters Kluwer
PATRONAT HONOROWY
Kuratorium Oświaty w Łodzi
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Unia Metropolii Miast
Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa
Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
Rzecznik Praw Dziecka
Kuratorium Oświaty w Gdańsku
Związek Powiatów Polskich
Związek Miast Polskich
Związek Gmin Śląska Opolskiego
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Sponsorzy
Multitablica
NEC Display Solutions
AGRAF Sp. z o.o.
KOWEZiU
Ecophon
SAD Sp z o.o.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.
Partnerzy
technologiczni
RedNet
Intel Technology Poland sp z o.o.
HP dla edukacji
Microsoft
NEC Display Solutions

Tak było rok temu - EDUTRENDY 2012

(2013-06-09)

Organizatorami imprezy byli Wolters Kluwer Polska, wydawca czasopism  „Dyrektor Szkoły” i  „Przed Szkołą” oraz redNet Media. Patronem honorowym zostało Ministerstwo Edukacji Narodowej, a Partnerem technologicznym –Samsung. W salach Pałacu Kultury Strefę Konferencji i Warsztatów oraz Strefę Targów i jej 50 Wystawców odwiedziło blisko 1000 osób.


EDU Trendy 2012 odbyły się pod hasłem Innowacje i jakość w edukacji. Zostały podzielone na segmenty: Strefa Konferencji i Warsztatów – zintegrowany program, zbudowany na podstawie doświadczeń Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół oraz Europejskiej Konferencji Dyrektorów Przedszkoli i uwzględniający najnowsze trendy edukacyjne na świecie – oraz Strefa Targów, gdzie swój dorobek prezentowali wystawcy związani z edukacją.


STREFA KONFERENCJI I WARSZTATÓW
W salach konferencyjnych Pałacu Kultury i Nauki odbyło się wiele spotkań i prelekcji. Warsztaty i panele tematyczne zorganizowano dla różnych segmentów systemu oświatowego: przedszkoli, gimnazjów, liceów, szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego, szkolnictwa niepublicznego itd.


W konferencji udział wzięli m.in. prof. Leszek Balcerowicz, Tracey Burns i Katarzyna Kubacka z Center for Educational Research and Innovation OECD, prof. Anna Izabela Brzezińska z UAM w Poznaniu i SWPS w Warszawie, członek Komitetu Psychologii PAN, Witold Woźniak z KOWEZiU, Henryka Stachańczyk, przewodnicząca Komisji Pedagogicznej ZG ZNP, Mariola Konopka, Zastępca Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i wielu innych ekspertów, przedstawicieli instytucji oświatowych, w tym MEN, samorządów, organizacji, dyrektorzy i nauczyciele szkół.


Dużym zainteresowaniem cieszyła się debata „Kierunki rozwoju edukacji w kontekście wyzwań cywilizacyjnych i realnych  możliwości”, którą prowadził prof. Antoni Jeżowski.
– Bardzo dobrze, że taka debata się odbyła i rozmawialiśmy, bo widać, że jest wiele pomysłów na przyszłość i na to, co zrobić w oświacie – skomentował spotkanie Wiceminister Edukacji Maciej Jakubowski. – Będziemy potrzebować ich znacznie więcej, żeby rzeczywiście mieć dobrą koncepcję tego, co powinno się w polskiej oświacie zmieniać.


Ogromne emocje wzbudziło tradycyjnie już bezkompromisowe wystąpienie prof. Leszka Balcerowicza pt. „Uwolnić Szkoły”.
Profesor Balcerowicz podkreślił, że obecne uwarunkowania prawne są szkodliwe dla całego systemu edukacji w Polsce, generują trudności w zwalnianiu słabych pracowników, wprowadzają niejasny i szkodliwy system awansu zawodowego, wysokie koszty pracy nauczyciela, a przede wszystkim utrzymują monopol, uzależnionych od lokalnych polityków szkół publicznych. – Można wprowadzić mechanizm rynkowy do oświaty! – przekonywał Leszek Balcerowicz. Wystąpienie Leszka Balcerowicza wywołało gorącą dyskusję, choć nikt z zabierających głos nie sprzeciwił się sensowności koncepcji urynkowienia edukacji.


STREFA TARGÓW
W otoczeniu marmurów – nieodłącznego elementu Pałacu Kultury, w salach Marmurowej oraz Korczaka, prym wiedli Wystawcy prezentujący najnowszą ofertę produktów i usług dedykowanych kadrze pedagogicznej i placówkom edukacyjnym począwszy od przedszkola, a na uczelniach i szkołach zawodowych kończąc.


Zwiedzającym zaprezentowali się m.in. producenci i dystrybutorzy oprogramowania edukacyjnego, najnowocześniejszego sprzętu multimedialnego wykorzystywanego w edukacji, wydawnictwa edukacyjne, organizatorzy wycieczek i zajęć pozaszkolnych, producenci i dystrybutorzy pomocy dydaktycznych, firmy cateringowe, a nawet warszawskie wystawy i Teatr. Niemałą część Strefy Targów wypełniły stoiska najważniejszych polskich fundacji, organizacji i instytucji, działających na rzecz oświaty, w tym.: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, i innych.


Bogata a przede wszystkim wszechstronna oferta wystawców zdecydowanie pokazuje ogromne zaangażowanie dostawców produktów i usług w rozwój polskiej edukacji, dbałość o wygodę nauczycieli i uczniów oraz zwiększenie efektywności procesu nauczania i uczenia się. Coraz większą rolę w polskiej edukacji odgrywają najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, co pozwala sądzić, że to właśnie kierunek, w którym będzie podążała polska edukacja.


EDU TRENDY 2012 za nami. Przed nami kolejny rok wytężonego wysiłku i pracy polskiej oświaty i firm wspierających ja swoją działalnością. Będziemy z uwagą obserwować wszystko co dzieje się w tym obszarze, pytać, słuchać, wyciągać wnioski. Wszystko po to, by 26-27 września 2013 roku spotkać się z Państwem na Stadionie Narodowym na kolejnej edycji EDU TRENDY .

Wróć
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych wpisach w dziale aktualności podaj swój e-mail w poniższym polu:
Adres e-mail:
XV KKDS

AKTUALNOŚCI I INFORMACJE

Szanowni Państwo, w związku z połączeniem LexisNexis i Wolters Kluwer, które nastąpiło 28 listopada 2014 roku, powstała najszersza jak dotąd oferta wydawnicza na rynku polskim. Składają się na nią specjalistyczne publikacje dedykowane wielu branżom, w tym również edukacyjnej.
Więcej
2015-01-21
Partnerzy
Multitablica
szkolnastrona.pl
Megawiedza Sp. z o.o.
AGRAF Sp. z o.o.
SEKA.edu
BenQ
Sony Poland
KOWEZiU
NEC Display Solutions
Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczka w Warszawie
Egis Sp.z o.o.
Ecophon
IBE Entuzjaści Edukacji
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Wydawnictwo Element
Mentor Systemy Audiowizualne
WSiP
Akademia Umysłu® EDU
Kollegium Śniadeckich
Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty
Biblioteka w Szkole
Fundacja alter eko
Uczelnia Łazarskiego
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
Wydawnictwo JUKA
Clever Group
MR Mobi
Wyższa Szkoła Logistyki
NOVO Technologies S.A.
Profesjonalny Nauczyciel
4improve
Fundacja Zaawansowanych Technologii
ABC Euroscience
SAD Sp z o.o.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.
Fundacja ECCC Polska
Fundacja VCC
Agencja Turystyczna ATAS
Instytut Nowoczesnej Edukacji
RoboNET Sp z o.o.
Multiedukacja
Helios
Didasko
Patroni medialni
Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej
 Przed Szkołą. Poradnik Dyrektora Przedszkola
student.LEX.pl
Personel Plus
Serwis Samorządowy
Prawo Oświatowe
Dziennik Warto Wiedzieć
Natablicy.pl
www.Edukacja.net
EduForum.pl
www.Uczelnie.net
Vademecum Głównego Księgowego Oświata
Edukacja Internet Dialog
Edulider.pl
Edukacja i dialog
Parlament Studentów RP
Bliżej Przedszkola
Głos nauczycielski
Biblioteka w szkole
reedukacja
Rewolucja w edukacji
Patroni
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Unia Metropolii Miast
Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa
Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
Rzecznik Praw Dziecka
Kuratorium Oświaty w Gdańsku
Związek Powiatów Polskich
Związek Miast Polskich
Związek Gmin Śląska Opolskiego
Patroni medialni
Społeczne Towarzystwo Oświatowe
Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej
Federacja Inicjatyw Oświatowych
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Rodzice w Edukacji
Gazeta Praca
SEKA.edu
Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji